Трагедія кіпрських співочих пташок

Бачачи маленьку співочу пташечку, яка так мелодійно виспівує свої пісеньки, більшості і на думку не спаде те, що її можна з’їсти. Як не дивно, саме така доля чекає на мільйони перелітних пташок, які прилітають на острів Кіпр.

В силу якихось дивних кулінарних традицій чи то уподобань, птахи, відомі як «ampelopoulia», стали місцевим делікатесом для кіпріотів. Їх відлов вважається протизаконним і мав би каратися законом, однак в силу відсутності спеціального законодавства про прахів, та через величезні бюрократичні перепони, браконьєри залишаються практично безкарними.

Страшна статистика, яка була озвучена у багатьох ЗМІ, називала дуже страшні цифри: 2 млн. птахів було знищено лише за період вересня-жовтня 2014 року. Якось завадити цим страхітливим масштабам намагаються місцеві активісти Кіпру. Вони знаходять сітки, розставлені для лову птахів, та намагаються таки знаходити і притягати до відповідальності винних, що вкрай важко.

Простий аналіз наявних фактів дуже красномовно свідчить про те, що ця страшна «традиція» поїдання пташок знаходить підтримку на самому найвищому рівні. Справа в тому, що у меню ресторану не вказується це блюдо, але якщо попросити, то вам його принесуть… за 80 евро. Не дешеве задоволення. Але поки існує попит, буде і пропозиція.

Що ж до непрямих доказів халатності і потворства місцевої влади, то вони полягають у наступному: після того, як члени Асоціації захисту птахів пройшлися з перевіркою ресторанами Кіпру, із боку поліції та окремих політиків виникла зворотна реакція. Складається враження, що «боротьба» якщо і ведеться то лише на словах, а не на ділі.

Відомо також, що браконьєри здають прахів по 5 евро за штуку і за минулий рік їх прибутки склали аж 15 млн. евро. Найбільше відловлюють чорноголових славок та співочих дроздів. Очевидно, що Європа засуджує такий підхід і «варварські традиції», однак схожі проблеми неможливо вирішити, поки не викорінити ці речі із свідомості людей.

Певні кроки задля бережливого ставлення до птахів робить недержавна організація Bird Life, організатори якої часто проводять виставки птахів та займаються просвітницькою діяльністю. Будемо сподіватися, люди встигнуть відмовитися від своїх «особливих» кулінарних уподобань раніше, аніж ці птахи увійдуть до червоної книги як вимираючий вид.

0