Погодні умови на острові Кіпр

Перш ніж завітати на острів Кіпр, не зайвим буде дізнатися, яка ж погода у цьому мальовничому закутку світу та яких сюрпризів від неї чекати. Клімат острова середземноморський субтропічний – це значить, що тут досить жарке літо і м’яка, дощова зима, а сонце на Кіпрі світить 330 днів в році.

Зима

Зима на Кіпрі особлива: середня температура повітря взимку складає + 15 градусів. При чому, сонце може швидко сховатись за хмарами і почнеться дощ. Сніг випадає лише в горах Троодосу і вкриває вершини з грудня по квітень. Але снігу цілком вистачає, щоб займатися зимовими видами спорту і кататися на лижах. Найхолодніший місяць зими – січень.

Весна

В квітні спостерігається особлива сонячна активність і тривалість дня збільшується до 11 годин на добу. Разом з тим, погода у квітні ще дуже мінлива, а море – холодне. Купальний сезон розпочинається в травні і саме травень вважаться ідеальним для відпочинку на морі.

Літо

Кліматично, літо на острові розпочинається вже з травня, а висока температура повітря зберігатиметься до жовтня. Уже в червні встановлюється палюча спека, рослини починають засихати, а температура в тіні сягає + 40 градусів. Влітку, найспекотнішим місцем на Кіпрі вважається рівнина Месаорія, натомість, найпрохолодніше буде в горах Троодосу. Варто зазначити, що в горах Кіпру навіть влітку дуже відчутні перепади денних температур, аж до 15 градусів. Тому якщо ваш відпочинок На Кіпрі припадатиме саме на літні місяці і у ваших планах буде похід в гори, прихопити з собою кілька светрів виявиться зовсім не зайвим.

Осінь

Осінь на острові розпочинається наприкінці жовтня – після засушливої літньої спеки вони приносить з собою дощі. В осінні місяці на Кіпрі туристів вкрай мало, тож чимало ресторанів та готелів не працюють.

0