Небезпечні мешканці у водах Кіпру

Їдучи на відпочинок до Кіпру, ми з нетерпінням чекаємо миті, коли нарешті зможемо поніжитися на сонечку та поплавати у морі. Та іноді трапляється так, що довгоочікуваний відпочинок може зіпсувати несподівана зустріч із якимось дошкульним морським мешканцем прибережних вод. Кого і де саме можна зустріти на Кіпрі, розповість наша стаття.

Говорячи про пляжі в цілому, варто запам’ятати, що саме дикі пляжі можуть припіднести вам «сюрприз», бо саме такі місця є улюбленими для багатьох морських видів прибережної зони. Кам’янистий берег, тепла вода, водорості – те, що вабить сюди самих різних істот.

Розпочнемо наш список «небезпек» у воді із поліхетів – вогненних червів Середземного моря. З вигляду вони доволі гарні та яскраві та можуть сягати в довжину понад 35 сантиметрів. Найбільша небезпека від зустрічі з ними – отрута у довгих щетинках цих тварин. В разі небезпеки, вони «вистрілюють» у свого ворога хмару ворсинок, а на тілі людини залишають опік, немов від кропиви. Найчастіше їх можна зустріти саме поблизу диких пляжів Кіпру. Але оскільки вони можуть трапитися вам на самому мілководді, є ризик випадково наступити на цього красеня. Тому щоб уникнути проблем, не гуляйте дикими пляжами без гумових тапочок.

Ще одним цікавим мешканцем Середземного моря є медуза. Через глобальне потепління бували випадки, коли небезпечні фіолетові медузи, які зазвичай плавають поблизу берегів Італії, опинялися біля узбережжя Кіпру. Найчастіше цілі колонії цих медуз можна було побачити після шторму. Їх розміри сягали до 50 см. у довжину та 10-15 см. у діаметрі. Сильні опіки від їх щупалець дуже болісні, а щоб полегшити уражену опіками шкіру, доведеться скористатися мазями, щоправда, якщо ви будете вдягнені у костюм аквалангіста – медузи можна буде не боятися.

Легші, однак доволі неприємні опіки можна отримати від морських анемонів та актиній. Більшість цих тварин не може пересуватися морським дном і з вигляду трошки схожі на водорості. При доторку до них можна обпектися, однак такі ураження не потребують лікування і минають самі. Єдиний вид, який «мандрує» морським дном – це актинія Alicia mirabilis, яка вміє плавати. Її щупальця отруйні і можуть залишити досить сильний опік на тілі людини. А для більшості дрібних морських істот отрута цієї актинії смертельна.

Неприємні спогади можуть залишитися у вас і після зустрічі з морським їжаком. Хоча поблизу Кіпру отруйних видів морських їжаків немає, однак стати ногою на цю тварину було б вкрай неприємно. Їх голки дуже ламкі, а рани після їх колючок гояться довго. Тому тут порада така сама – на диких пляжах взувати гумове взуття і не знімати його навіть у воді. А в разі, якщо ви таки поранилися його колючками, перш ніж витягати їх з тіла, уражену ділянку рекомендують розпарити і лише тоді діставати шип, а вже потім обробити рану дезинфікуючим засобом.

Сподіваємося, наші короткі рекомендації допоможуть вам вберегтися від неприємних пригод під час відпочинку і провести його якомога краще.

0