Валюта

Державною валютою республіки Кіпр був Кіпрський фунт (CYP, CP), який дорівнює 100 центам. На турецькій території острова діє навіть сьогодні турецька ліра. Курс кіпрського фунта намагалися утримувати в прив’язці до євро (+ / – 2,5%), так як після того, як Кіпр увійшов до Євросоюзу, тут офіційною валютою стало – євро (€).

Існують банкноти від 5 до 500 євро, які відрізняються один від одного розміром. Чим більше номінал купюри, тим більше її розмір, що досить зручно. Є монети від 1 про 50 центів, а також по € 1 та € 2.

Обмін валют варто робити в банках, так як в аеропорту і готелях пропонують не дуже вигідний курс для туристів. Обов’язково зберігайте банківську квитанцію, так як без неї зворотний обмін неможливий. Якщо у вас сума більш, ніж тисяча доларів, то банк не зможе обміняти її, потрібно звертатися до міняйл, які майже цілодобово знаходяться в кіосках або магазинах.

Крім того, для оплати тут ви можете використовувати розрахункові і кредитні картки. Більшість банків приймають картки Visa. Варто спочатку поцікавитися податком на використання картки, деякі заклади знімають від 5 до 7% з вашої кредитки. Дуже невигідно знімати гроші в місцевих банкоматах, адже втратите пристойну суму. Найкраще для великих покупок використовувати платіжні картки.

Тут всі залишають на чай близько 10% від отриманого рахунку, причому не тільки в кафе і ресторанах, але і в таксі.

Після виїзду громадяни не Євросоюзу мають право вимагати повернення ПДВ на товар, який вивозиться в ручній поклажі.

0