Релігія

Православ’я є основним віросповіданням для більшості греків-кіпріотів. Кіпрська православна церква навіть має тут офіційний статус державної церкви Кіпру. Це автокефальна православна церква. Складається вона з однієї архієпископії і п’яти митрополій. Церква на Кіпрі має близько 500 храмів і 9 монастирів. Найвищий керівний орган – Святий Синод. До нього увійшли: Предстоятель, єпископи Китиона (Ларнаки), Пафосу, Лімасола, Киренії, Морфу, і вікарні архієреї.

Зрозуміло, що саме православна церква займає тут домінуюче положення, а заснування його пов’язане з святими апостолами Варнави, Марка і Павла. Величезний внесок у історичний та культурний розвиток острова зробила саме православна церква. Навіть сьогодні Кіпрська церква володіє великою владою, тут думка церкви має величезний вплив на політику і уряд загалом.

Саме завдяки православній культурі і досить схожому менталітету, греки-кіпріоти добре ставляться до російських і українських туристів.

Також на острові є католицизм, протестантизм, представники Вірменської апостольської церкви. Близько трьох відсотків населення займають католики. А спадщиною колоніального періоду стала поява невеликого відсотка протестантів, в основному це англіканство.

Другою великою і панівною релігією на Кіпрі є іслам. Більшість турків-кіпріотів є мусульманами сунітської гілки. Близько 18% від населення Кіпру займають мусульмани, які в основному проживають в північній частині.

Кіпр безліч разів був завойований і має багатовікову історію, на яку впливали різні культури середземномор’я. Можливо, це стало причиною того, що тут всі за свободу віросповідання. Тому, не варто хвилюватися, що вас не приймуть тут або відкинуть через вашу віру.

0