Транспорт

На Кіпрі одні з найкращих автомобільних доріг у Євросоюзі, тому подорожувати по них дуже приємно. Слід тільки врахувати, що тут лівосторонній рух і всі автомобілі з правим кермом.

Єдиний громадський транспорт на Кіпрі – автобуси. Це найбільш дешевий вид пересування, а ось аналог наших маршруток обійдеться вам вже в два рази дорожче. Вони пов’язують всі міста і головні туристичні шляхи. Між селищами також двічі на день курсують сільські автобуси.

Найбільш популярним видом транспорту тут вважається – таксі. Його можна просто зупинити на вулиці, викликати з готелю або за телефонами в будь-якому кафе і ресторані. Діють два головних тарифи – денний (з 6:00 до 20:30) і нічний (з 20:30 до 6:00). Нічний тариф дорожчий на 15%, плюс варто врахувати, що за перевезення багажу з вас візьмуть додаткові гроші.

Якщо ви хочете найняти таксиста для екскурсії, то обов’язково обговоріть заздалегідь суму, адже за лічильником, вам доведеться платити навіть за простій. Пам’ятайте і про те, що в сільській місцевості таксі знаходяться на базі і можуть коштувати трохи дорожче. Приблизні тарифи – від 0,53 євро до 0,59 євро за кілометр, але мінімальна вартість виклику – від 3,04 до 4,7 євро.

Також у вас є шанс взяти автомобіль в оренду, якщо ви старше 25 і молодше 70 років, а також з водійським стажем не менше трьох років. Різні фірми встановлюють різні ціни на таку послугу, але зазвичай вам не будуть враховувати пробіг, оренда проводиться на дні, тобто ви можете повернути її з порожнім баком.

Ще один романтичний спосіб подорожувати – морські круїзи, які ви можете замовляти, як на кілька годин, так і на кілька днів. Вам може здатися дивним, але залізницю на Кіпрі закрили через низьку окупність, тому таким способом подорожувати тут вам не доведеться.

0