Природа

Саме Кіпр можна назвати країною самої чарівної природи і великої різноманітності пейзажів і кліматів. Геоморфологія острова допомогла йому створити найширший діапазон кліматичних зон, починаючи з вологої зони узбереж і закінчуючи півальпійською зоною.

Кіпрські луги оживляє величезна кількість диких квітів – тюльпани, іриси, гладіолуси, орхідеї та багато інших. Серед заростей високих трав ви побачите лілії, а в горах – альпійські фіалки. Все це відбувається з лютого по травень, а от в літню спеку зникає вся ця краса і з’являються сухі жовті площі, на яких залишаються тільки проліски і олеандр.

Саму чудову панораму ви зможете побачити з гори Олімп – смарагдові ліси, зелені долини і красиві виноградники. А ось біля підніжжя однієї з гір масиву Троодоса росте найстаріший кедр, якому понад 800 років.

Острів Кіпр має величезну флору і фауну, через схрещені шляхи між трьома континентами. Але одне з найбільших багатств – це кіпрські ліси. Тут можна зустріти кілька видів дубів, сосен, гігантських кактусів, дивовижних суничних дерев, кипарисів і кедрів.

Фауна Кіпру трохи бідніша, ніж флора. За історичними даними першими на острів припливли гіпопотами та слони, тоді вони мешкали тут тільки з землерийками і мишами. Сьогодні тут близько 350 видів пернатих. Птахи часто використовують острів, як перелітну базу при зміні сезонів. Також тут величезна кількість ящірок, черепах і тюленів.

Тут часто роблять спроби врятувати вимираючі види, але туризм зростає і це трохи заважає даними спробам. А ось знаменитий муфлон (тобто – гірський баран) з Кіпру став своєрідним символом острова, його згадують всі путівники Кіпру. Але цих тварин дуже мало і їх практично неможливо побачити.

Кожен зможе насолодитися тут кращими фруктами та овочами. Адже урожай збирають кілька разів на рік.

 

0