Політична система

Конституція Республіки Кіпр прийнята в 1960 році, свідчить про єдину політичну систему. Виконавчою владою є президент, якого обирають з греко-кіпріотів, і віце-президент, обраний з турків-кіпріотів. Вони обираються грецькою і турецькою громадою відповідно. При цьому президент повинен призначити сім міністрів греків-кіпріотів, а віце-президент трьох турко-кіпріотів.

Законодавчою владою управляє Палата Представників, яка включає 50 голів, 70% яких (35) греки-кіпріоти, а інші 30% (15) турки-кіпріоти. Є кілька рівнів судів, які стежать за правосуддям, Верховний Суд є найвищим і останнім апеляційним місцем.

Але так все реалізовувалося всього три роки, до того, як турецькі війська вторглися в північну частину. Тоді, в 1963, турки вивели турків-кіпріотів з уряду. Число портфелів міністрів збільшили, на всі місця вийшли греки. Пост віце-президента Кіпру вільний до сьогодні, в палаті також всі місця турків вільні.

28 лютого 2013 пост президента зайняв Нікос Анастасіадіс з партії «Демократичне об’єднання». Термін правління президента на Кіпрі – 5 років. Президент має виконавчу владу через Раду Міністрів. Палата Представників у свою чергу обирає міністрів. Громадяни Кіпру можуть голосувати з 18 років, тут діє пропорційна система виборів, тобто ви можете голосувати за незалежного кандидата чи партію.

0