Міста і регіони

Нікосія (Лефкосія)

Нікосія має ще й грецьку назву Лефкосия і турецьку – Лефкоша. Це столиця Республіки Кіпр з дуже багатою культурною та історичною спадщиною, яка розташувалася майже в центрі острова. Ще в бронзове століття сягає історія міста.

Ларнака

Величезний внесок у культурне минуле острова Кіпр зробило місто Ларнака. Його побудували на місці, де колись розташовувалося місто Китіон, тобто одне з найстародавніших міст-держав острова. Саме тут почало розвиватися і поширюватися християнство.

Лімассол

Місто Лімассол (Лемесос, Лімасол) друге за величиною на Кіпрі. Він розташувався між двома містами-державами Стародавньої Греції – Аматус і Куріон. У 1191 році почалося будівництво Лімассола, після руйнування міста Аматуса військами Річарда Левове Серце.

Пафос

Місто-пам’ятник Пафос було включене до переліку культурної світової спадщини ЮНЕСКО. Дуже довгий час місто Пафос було столицею Кіпру, на сьогодні – це чудове місто у західній частині острова з найцікавішою історією.

Фамагуста (Аммохостос)

У східній частині Північного Кіпру розташоване місто Фагуста, яке має давню історію. Його заснував в 3 столітті до нашої ери цар Єгипту. За цей час місто було і резиденцією Річарда Левове Серце і християнським центром Середземномор’я і британським портом.

Кіренія (Гірне)

Найбільш популярне місце для відпочинку на Кіпрі – Кіренія, це своєрідна туристична столиця. Тут гарні і чисті пляжі, а також прозорі води, які приваблюють любителів пляжного відпочинку. А любителі більш пізнавального туризму вибирають його через близькість до стародавніх пам’яток.

0