Географія

Кіпр – це третій за своєю величиною острів в Середземномор’ї. Його площа 9251 км2. Острів простягається більш ніж на 240 км зі сходу і на захід, а його ширина досягає 100 км з півночі на південь. Кіпр зайняв північно-східну частину Середземного моря на відстані в 105 км від Сирії, 380 км від Єгипту та 75 км від Туреччини.

Острів Кіпр ділиться між трьома суб’єктами, а саме Республікою Кіпр (60,99%), Турецькою Республікою (36,27%), а також Акротірі і Декелії (2,74%).

Більшу частину острова Кіпр займають гори. На північному березі простягається гірська частина Кіренія, яка має ширину 15 км в західній частині, а на схід розширюється до 25-30 км. Її західна частина трохи вища, а гора Акроманда є найвищою частиною хребта – 1023 м. Південно-західну частину займає ще один гірський масив – Троодос, який ріжуть поздовжні річкові долини. Тут ви зможете помилуватися найвищою точкою Кіпру – Олімпос (висота – 1951 м).

Рівнини добре захищені горами від вітрів, як Месаорія. Тут вирощують багато злакових та інше, а от ближче до передгір’я більшу частину займають виноградники. На Кіпрі можна побачити багато різких контрастів в рельєфі, наприклад прогулятися по сніговій горі Олімпос або насолодиться лісом внизу.

На Кіпрі майже немає постійних річок, вони усі досить маловодні і короткі (найдовші досягають всього 50-70 км). Але, в яку б пору ви сюди не приїхали, вас все одно буде захоплювати пречудова гірнича та рівнинна природа.

0