Замок Святого Іларіона – самий мальовничий на Північному Кіпрі

Спочатку замок Святого Іларіона був зовсім не замком, а монастирем. Його історія почалася з того, що колись дуже давно, приблизно у VIII столітті, на вершині гори Кіренії оселився монах-відлюдник на ім’я Ілларіон. Чернець цей був дуже шанований серед людей, тож після його кончини на могилі старця було вирішено звести церкву, а незабаром і сам монастир на його честь.

А от замок на цьому місці почали зводити приблизно в Х столітті. З висоти 732 метри над рівнем моря (найвища точка) дуже зручно було спостерігати околиці і порт Кіренії, щоб вчасно помітити наближення ворогів. Варто зазначити, що зі своїми завданнями замок справлявся дуже добре. В архівах Кіпру досі зберігаються відомості про те, що в 1228 році замок Святого Ілларіона два роки тримав облогу! А з приходом до влади Лузіньянів був добудований і укріплений високими стінами, побудованими в три яруси. В цей же час тут поселилася королівська родина.

Цікаво, що всі частини цього величезного замку були ретельно продумані. Кожен ярус був незалежний від інших і міг самостійно тримати оборону в разі потреби. Кожен ярус окремо забезпечувався водою і продовольством. Самі нижні яруси були відведені під казарми, конюшні, склади, підсобні приміщення, кухні, там же проводилися і лицарські турніри. Трохи вище, на другому ярусі, була церква Х століття, а також королівські покої. На цьому ж ярусі були облаштовані банкетні зали, кухня для знаті, а також кімнати для особистої королівської охорони та туалети. Цікаво, що увійти на другий ярус можна було тільки через спеціальні двері з підвісним мостом. На третьому рівні розташовувався сад, де прогулювалася знать.

У XV столітті замком вже розпоряджалися венеціанці, в цей період він і почав занепадати. Венеціанці не бажали витрачати так багато коштів на утримання будівлі, крім того, вони вважали, що часи «гірських замків» вже минули і з цих споруд більше немає пуття. Тож замком користувалися щоразу рідше, здебільшого – в якості мисливського будиночка.

Пізніше, в 60-х роках ХХ століття, греко-турецькі зіткнення трохи пошкодили цей замок. Але зараз він знову оновлений для проведення туристичних екскурсій. Приїхавши сюди, вас очікують неймовірні види округи, неповторні пейзажі, стародавні кам’яні сходи, руїни колишніх царських покоїв, цікаві історії та легенди тутешніх місць, а також море найприємніших вражень. Кілька годин, проведених тут, немов машина часу повернуть вас в минулі століття і занурять в багатющу історію прекрасного Кіпру.

0