Замок Саранта Колонес

Замок Саранта Колонес був зведений приблизно у VII столітті, для посилення захисту міста Пафосу від арабів. Про те, яким був цей замок після завершення будівництва, можна судити тільки по його руїнах і грудах каменів, що від нього залишилися. Ймовірно, цей замок був не дуже привабливим, оскільки мав служити єдиній меті – захисту. Стіни були в 3 метри завтовшки, а в основі споруди було використано 40 гранітних колон, що і визначили назву цієї фортеці.

Як і більшість замків того часу, цей теж приписують візантійцям. За словами археологів, загальна площа будівлі була всього 60 кв. метрів. По кутах височіли масивні вежі, а навколо був виритий рів, через який перекидали великий дерев’яний міст. Всупереч показовій неприступності, замок Саранта Колонес не зміг втілити надії своїх засновників: приблизно в середині VII століття він був захоплений арабами і практично знищений.

Не дивлячись на це, через короткий час замок знову відбудували заново, але у зв’язку з арабо-візантійським договором, фортифікація підлягала демілітаризації і по суті втрачала своє значення.

Новим витком в житті замку став 1191, коли споруда перейшло в розпорядження короля Річарда Левове Серце. Новий господар посилив фортифікацію і вніс зміни в план споруди. Але, ймовірно, замку Саранта Колонес не судилося «дожити» до наших днів. Вже в 1222 році він був повністю зруйнований великим землетрусом. Відбудовувати фортифікацію ще раз вже ніхто не наважився.

Руїни замку сьогодні входять до складу Археологічного парку Пафосу, який є своєрідним музеєм під відкритим небом і пропонує відвідувачам побродити поміж руїнами колись величних споруд.

0