Замок Отелло (Замок Фамагусти)

Будівництво замка Отелло було повністю завершене на початку XIV століття, фортифікація повинна була захищати порт міста Фамагусти. З приходом венеціанців, замок пережив реконструкцію, яка торкнулася не лише самого замку, але й оборонних стін міста.

Назву «Отелло» цей замок отримав не відразу, а вже за часів британської колонізації, втім, всі асоціації, які з нею пов’язані – абсолютно вірні. П’єса Шекспіра «Отелло» розповідає нам про трагічні події, коли ревнивий комендант Кіпру власноруч задушив свою дружину Дездемону. Щось подібне, як свідчить легенда, справді відбулося на Кіпрі. Злочинцем, що позбавив дружину життя, називають самого губернатора Кіпру – Христофоро Моро, який правив у 1505-1508 роках.

Що ж стосується загального вигляду споруди, то замок зведений в стилі епохи Відродження. Над входом в фортецю вбудована велика пам’ятна плита із зображенням «Лева святого Марка», який вважався покровителем Венеції, вказано ім’я – Н.Фоскарі і дату – 1492 рік. За часів колишньої величі, над замком височіли чотири вежі з бійницями для артилерійських гармат. Вогонь міг би палити по ворогу з боку моря. Крім того, вежі з’єднувалися між собою коридорами. Таке архітектурне рішення дозволяло не тільки координувати роботу між солдатами, але й надавати один-одному підтримку боєприпасами. До речі, у дворі, що примикає до замку, досі зберігаються старовинні гармати, віком понад 400 років, а також снаряди до них.

На сьогоднішній день, Замок Отелло є музеєм і відкритий для відвідування туристами.

0