Замок Кантара

Історія зведення замку Кантара дуже схожа з історіями інших замків Північного Кіпру. Цей замок теж був побудований приблизно в Х столітті, з метою посилення захисту візантійців від набігів арабів.

Кантара – це замок, що знаходиться найнижче з-поміж усіх замків Киринейських гір. Він побудований всього на 630 метрах над рівнем моря, для прикладу, замок Буфавенто споруждено значно вище – на 940 метрах над рівнем моря. Попри це, на огляд округи з цього замку скаржитися не доводиться – прекрасні види околиць і всіх можливих підступів до його колись потужних стін, робили цей замок дійсно важкодоступним місцем. У давніх історичних текстах досі зберігаються згадки про те, як ще в 1191 році тут переховувався від військ короля Річарда візантійський узурпатор Ісаак Комнін.

Варто зазначити, що в ті часи штурмувати подібні споруди було просто не вигідно. До винайдення артилерії подібний бій закінчився б поразкою нападника. Тож, в кращому випадку, такі споруди тримали в облозі і брали змором, або намагалися взяти підкупами і хитрістю.

За часів правління Лузіньянів замок помітно зміцнили, напевно, це був найкращий час для цієї споруди. В цілому, майже V століть Кантара зберігала свій статус неприступної фортеці, але з приходом на Кіпр венеціанців втратила своє стратегічне значення. Століття захисних гірських замків безповоротно минало, замки поступалися місцем новим видам укріплень і озброєнь: в 1525 році останній військовий гарнізон назавжди залишив стіни Кантари. З того часу замок почав занепадати і руйнуватися, лише зрідка місцеві дворяни могли зупинятися в ньому на час полювання, а вже в середині XVI століття на місці грізної фортеці стояли руїни.

Є відомості, що колись, ще до зведення замку, на цьому місці був монастир Кантаротісси, про що свідчать руїни древньої каплиці. Звичайно ж, місцеві жителі розповідають про Кантару багато легенд.

Одна з них свідчить, що на руїнах замку досі живе привид королеви Катерини Торнадо, який нібито досі сумує про втрачені землі. Кажуть, фігуру жінки бачили поблизу готичного вікна у верхній частині замку.

Кантара – замок-привид, мовчазне нагадування про плинність колишньої величі і те, що настає після неї. Так незвично ступати по тій землі, де раніше сміялися і плакали правителі і вельможі, ходити по камінню, що увібрало в себе нескінченно багато – краплю історії величного Кіпру.

0