Замок Буффавенто

Замок Буффавенто – один із самих важкодоступних замків Північного Кіпру. Побудований на висоті 940 метрів над рівнем моря, цей замок був зведений для поліпшення захисту візантійців від нападів арабів. Буффавенто з’явився приблизно в той же час, що і замки Святого Ілларіона та Кантара. Виставлені в полі зору один одного, ці замки могли запалювати сигнальні вогні, попереджаючи про наближення небезпеки. Враховуючи розташування замку, його мешканці на величезні території довкола могли оцінювати ризики загроз і як на долоні бачити маневри своїх супротивників.

Але, як показала історія, запорука перемоги не завжди в маневрах – не можна скидати з рахунків ризик виникнення несподіваних обставин. Коли король Англії Річард І, він же – Левине Серце, хотів захопити Кіпр, то взяти неприступний Буффавенто він зумів не штурмом і не облогою, а як не дивно… красою свого воєначальника. Сталося це так – в замку замкнувся Ісаак Дукас-Комненос – самозванець, який проголосив себе кіпрським королем. Але замкнувся він там разом зі своєю донькою, а на додачу до того, прихопив і всю казну. Та за збігом обставин, англійський король Річард в цей час якраз захворів, тому запропонувати самозванцю капітулювати він відправив свого воєначальника Гійома де Лузіньяна. А той, виявляється, був на рідкість привабливими чоловіком, за що жінки просто мліли від одного погляду на нього. Тож коли цей красень прибув з пропозицією капітуляції на почесних умовах, останнє слово в цій справі було за донькою Ісаака. А вона не змогла встояти перед красенем французом, закохалася і наказала відкрити завойовникам ворота замку. Ось так, без бою, неприступна фортеця Буффавенто здалася через жіночу слабкість до чоловічої краси.

Історія ця закінчилася тим, що Гійом на кілька днів усамітнився зі своєю полонянкою в сусідньому замку Ілларіона, а пізніше передав її королю Річарду. Відтак, взяття Буффавенто англійцями, по суті, визначило результат кампанії на користь останніх.

При Лузиньянах в замку Буффавенто була в’язниця для відомих злочинців, але з приходом венеціанців замок втратив своє стратегічне значення. У цей час на озброєння військових приходить артилерія, за наявності якої міцність стін починає залежати від кількості пороху у противника. Замок поступово почав руйнуватися.

Сьогодні замок Буффавенто – улюблене місце туристів. Чудові, просто казкові види околиць нікого не залишають байдужими. З верхнього майданчика, біля руїн візантійської каплиці, відкривається вид на східну частину Кіпру, проглядаються контури півострова Карпас і берегова смуга з боку Гірне, виразно видно Фамагустску затоку. Побувати тут і побачити на власні очі цю неперевершену красу – ні з чим не зрівнянні відчуття. Приїжджайте і насолоджуйтеся красою тутешніх місць – вам буде що згадати.

0