Замки Кіпру

Кіпр – чудове місце для відпочинку – прекрасна природа, чисте повітря, гори, море, здається, тут можна знайти все навіть для самого вибагливого туриста. Але що може бути настільки захоплюючим, як екскурсія по старовинних замках?

Колишні епохи відкривають свої секрети саме тут, в стінах і руїнах, де збереглися сліди колишньої величі і битв. Кіпр справді «багатий» своїми стародавніми замками – Кіренійські гори були ідеальним місцем для зведення неприступних стін, здатних задовго до приходу ворога дізнатися про його появу. Крім високогірних замків не менш цікаві і морські фортифікації, покликані посилити захист міст з моря.

Звичайно ж, час невблаганно спливає для всіх нас – багато замків були зруйновані і напівзруйновані природою, але навіть у такому вигляді вони не втратили свій шарм і привабливість. Пропонуємо вам список кращих кіпрських замків для відвідування туристами.

Замок Буффавенто

Цей замок – один із самих високогірних замків Північного Кіпру і зведений на висоті 940 метрів над рівнем моря в горах Кіренії. Чи варто говорити, наскільки чудові краєвиди відкриваються з його висоти. Із замком пов’язано безліч легенд і він відкритий для відвідування туристами.

 

 

 

Замок Кантара

Замок Кантара теж побудований в горах Кіренії, але розташований нижче всіх – всього на 630 метрах над рівнем моря. Цей замок теж зберігає спогади про те, як в його стінах проводили час королі і придворні, але, як і інші замки в цьому гірському ланцюжку, з часом втратив своє стратегічне значення і почав поступово руйнуватися. Сьогодні замок Кантара відкритий для відвідувачів.

 

 

Замок Святого Іларіона

Цей замок теж побудований в горах Кіренії і його можна вважати не тільки самим мальовничим, але і найбільшим з усіх. Він збудований в кілька ярусів, кожен з яких був повністю автономним. Що цікаво, є яруси, де зеленіли сади для прогулянок знаті. У замку Іларіона унікальне планування та архітектура, безліч куточків, залів і кімнат, якими можна блукати годинами. Якщо ви любите замки, то цей, безсумнівно, можна назвати №1.

 

Замок Отелло (Замок Фамагусти)

Замок Отелло – це берегова фортифікація у венеціанському стилі, призначена для захисту від ворогів з моря. Все, що будувалося кіпріотами на узбережжі, повинно було посилити захист він набігів арабів. Замок зберігся частково, але тим не менш, можна чітко собі уявити, як він виглядав у ті часи. Цей замок теж відкритий для відвідування туристами.

 

 

Замок Саранта Колонес

Цей замок виявився не настільки щасливим, як інші – до наших днів від нього збереглися тільки руїни. Але зруйнований він був не ворогами, а самою природою, в результаті потужного землетрусу. Саме він і став фінальною точкою в житті фортифікації – відбудовувати замок ніхто не наважився. Сьогодні він є частиною Археологічного парку Пафосу і відкритий для відвідувань.

 

 

 

Замок Колоссі

Замок Колос побудований в місті Лімассол і зберігся на відмінно. Він входить до числа найбільш відвідуваних замків Кіпру та цікавий своїми винними погребами. Кажуть, що сорт вина Коммандарія почали виробляти саме тут. Стіни з жовтуватого вапняку виглядають дуже свіжо і разом з тим – монументально. Замок Колоссі також відкритий для туристів.

0