Портова фортеця Пафосу

Історія портової фортеці в місті Пафосі тягнеться вглиб століть, аж до часів Візантії. Саме тоді, в гавані Като Пафос, з’явилася перша фортифікаційна споруда. З вигляду це був невеличкий замок з одним єдиним входом, маленькими вікнами, простой вежею і крихітним внутрішнім двориком. Але ця споруда так і не послужила своїй основній метй, оскільки була зруйнована самою природою під час землетрусу у 1222 році.

З плином часу, вже у IV столітті, нову фортецю на цьому місці спорудили Лузіньяни. Вони збудували відразу дві вежі, щоб посилити охорону міста з боку моря. Але коли пізніше дійшла справа до битв і венеціанцям протистояли османи, які вже висадилися на острів і запекло билися, венеціанці, відчуваючи поразку, не придумали нічого кращого, окрім як самим зруйнувати фортецю, щоб у підсумку вона не дісталася ворогові.

Так форт був зруйнований вдруге. І вже у 1592 році османи, які міцно закріпилися в місті, вирішили звести на місці однієї із веж нову фортецю. Саме вона й стоїть досі в порту Пафосу. Але турки «розширили» призначення своєї споруди і використовували її не тільки як форпост для захисту, але і як сховище боєприпасів та в’язницю для військовополонених. Пізніше, з приходом британської армії, фортеця знову поміняла своє призначення і використовувалася як склад для зберігання солі.

Сьогодні ж, портова фортеця Пафосу стала улюбленим місцем для багатьох туристів: тепер в її стінах працює виставкова галерея, а з даху відкриваються прекрасні види на всю округу.

0