Монастирі Кіпру

Кіпріоти – віруючий народ. У них багато прекрасних храмів і святинь, які стали справжніми перлинами цього остова. Історії кіпрських монастирів багато в чому схожі між собою, але всі вони однаково варті вашої уваги. Більшість монастирів Кіпру були побудовані після того, як в горах знаходили заховані там в часи іконоборства ікони. Віруючі люди сприймали подібні події як божий знак для облаштування святині. Багато переказів доповнюються розповідями про те, що люди бачили з’явлення уві сні, в яких їм було сказано, де шукати ікону і де саме звести монастир. Звісно ж, для скептиків, всі ці історії – не більше, аніж легенди, та віруючі люди дуже щиро і побожно сприймають ці розповіді.

Починати нашу віртуальну подорож святинями Кіпру варто із самого багатого монастирського комплексу – Монастиря Кіккос. Ця обитель була створена на гроші самого імператора Олексія в XI столітті і за довгий час існування, в стінах монастиря було зібрано дуже багато стародавніх артефактів. Щоб поділиться цими цінностями зі світом, у 1995 році при ньому відкрили музей. Крім того, при обителі заснували дослідницький центр. Варто відзначити, що ця обитель досі діє і туристам не забороняється входити всередину.

 

Наступною дуже цікавою святинею є Монастир Троодитиссу, який знаходиться на висоті 1400 метрів над рівнем моря. Крім того, що це сама «високогірна» обитель, у неї є 2 яскраві особливості – чудотворна ікона Святої Діви Троодоса і Пояс Пресвятої Богородиці. Цей пояс має цілющу силу і допомагає жінкам вилікуватися від безпліддя, за що сюди не вичерпується потік паломників і туристів зі всього світу.

 

 

 

В Монастирі Махерас теж зберігається чудотворна ікона Діви Марії, яка завжди дивом залишалася незайманою у всіх найстрашніших пожежах, які випали на долю обителі. Цей комплекс досить великий, побудований в дуже мальовничій місцевості і готовий запропонувати туристам пізнавальні екскурсії.

 

 

 

Монастир Хрісороятісси, на відміну від трьох попередніх, вже не діє. Довгий час у ньому залишався тільки один ігумен Діонісій, що стежив за цією обителлю. Але це теж дуже цікаве місце для відвідування – в підвалах монастиря збереглися стародавні винні преси та пристосування для виготовлення вина, а також є невеликий музей з картинами різних художників і ризниця з церковними артефактами різних часів. Тому цей монастир теж дуже привабливий у туристичному плані.

 

 

Про Монастир Святого Мінаса варто сказати, що він теж діючий, але є жіночою обителлю. Ця святиня славитися чудотворною іконою святого Міни, який, як запевняють парафіяни, вирішує матеріальні проблеми тих, хто до нього звертається. Святого Міну просять про земні блага – гроші, власний будинок, достаток. А яскравим доказом його допомоги є золоті ланцюжки, залишені тут на знак подяки від тих, чиї молитви він вислухав. Також раніше тут був цілюще джерело, але воно вже давно не дає води.

 

 

 

Ну і на останок варто згадати про Монастир Айа-Напи. Це зовсім невеликий комплекс, який вже дуже давно не діє. Але його родзинка в тому, що монастир з моменту спорудження жодного разу не був зруйнований, через що він залишається дуже привабливим місцем для відвідування туристами.

 

 

Монастирі, які досі діють, пропонують у своїх крамницях багато смачних наїдків, які виготовляються самими ченцями. Також багато монастирів славляться виноробством, мають свої сади і пасіки. Ченці живуть на повному самозабезпеченні і доброчинних внесках від мандрівників, тож робота там кипить постійно. У деяких обителях пишуть ікони. Словом, життя монах дуже не схоже на наше мирське, але вони завжди готові дати мудру пораду чи надати підтримку.

Звичайно ж, монастирі – це не клуби і не кафе, тут люди намагаються відроджувати духовні цінності і жити так, як заповідали християнські святі. Може тому, багато людей, приходячи сюди, помічають, що в обителі зовсім інша атмосфера – спокій, усамітнення, умиротворення. Але яким би не був ваш світогляд і ставлення до Бога, поспілкуватися з приємними, добрими людьми і подивитися на чудову архітектуру минулих століть – це те, про що вам точно не доведеться шкодувати.

0