На Кіпрі обмежили вивезення валюти з країни

Тепер на острові Кіпр обмежили вивезення валюти, а також внесли заборону на дострокове розірвання договорів по депозитах. Внутрішні операції і вивіз готівки з країни обмежений з 28 березня, коли були відкриті місцеві банки.

Так, щодо постанови, фізичні особи при виїзді з країни не можуть брати з собою більше трьох тисяч євро. Влада також вирішили внести заборону на дострокове розірвання депозитних договорів. Разом з тим транзакції по кредитках обмежуються п’ятьма тисячами євро на місяць. А от місцеві компанії мають право розплачуватися за імпортні поставки дорожче 500 євро виключно при наданні всіх необхідних підтверджуючих документів.

Таким чином, влада Кіпру намагається перетнути виведення капіталу з банків країни. Адже у зв’язку з планами республіки провести реструктуризацію банків у них з’явилися побоювання, що фізичні особи і компанії почнуть виводити кошти з острова. Якщо слідувати планам реструктуризації всі депозити до 100 тисяч євро не постраждають, а от з більш великих рахунків буде передбачена можливість списання частини коштів.

Головне сьогодні для Кіпру повернути країні економічну стабільність і дозволити найбільшим банкам стати на ноги. Саме це і стає головними причинами проведення подібних заходів .

0