Кіккос

Один з найбагатших монастирів острова Кіпр розташувався майже на стрімкому схилі і пережив близько 900 років радощів і горя, які випадали на долю місцевого населення. Цей монастир Кіккос мав свої володіння і в чорноморських берегах, а на самому Кіпрі і сьогодні його вважають одним з найбільших землевласників. Є розповідь про те, що турки в 1821 році пограбували монастир і вивозили золоті і срібні вироби на шістнадцяти верблюдах. Навіть сама історія про виникнення монастиря не зовсім звичайна.

У переказі сказано, що десь в 1100 році імператор Візантійської імперії Алексій Комнін віддячив старцю-пустельнику Ісайю за зцілення хворої доньки, подарувавши йому святу ікону Божої Матері. Крім того, саме імператор Алексій став ініціатором і фінансував будівництво монастиря, в якому слід було зберігати цю ікону. Святість цієї ікони полягає в тому, що це одна з трьох ікон, написаних апостолом Лукою з самої Богоматері.

Навіть сьогодні ікона Богородиці знаходиться в старому монастирі Кіккос і славиться чудодійною силою. Кажуть, що кожен, хто прийде до неї з істинною вірою, отримає зцілення. Саме ці властивості ікони приваблюють величезну кількість прочан у цей монастир, навіть не в святковий період. Тільки з 1795 року її ніхто не бачив, так як тоді вона отримала срібний оклад, який закрив зображення. Є такі чутки, що святість цієї ікони настільки велика, що не кожна людина може її витримати.

Це місце дійсно варто відвідати.

0