Як танцюють кіпріоти?

Всі кіпріоти дуже люблять таку розвагу, як танці. Але з давніх часів склалося так, що танцюють в основному чоловіки – в тавернах, на змаганнях, на виступах. Жінкам колись дозволяли танцювати тільки на весіллях. Природно, сьогодні танцюють всі, влаштовуючи яскраві виступи з кіпрськими танцями в національних костюмах.

Найбільш популярний танець на Кіпрі – сіртакі. Його можна вивчити абсолютно в будь-якій точці Кіпру і досить просто. Насправді це грецький танець, але на Кіпрі його дуже люблять і завжди танцюють на вечорах бузуки. З 1964 року танець став дуже популярним, через фільм «Грек Зорба», в якому станцювали цей народний танець. У Греції вважають, що сіртакі – це старовинний танець м’ясників.

Всього на Кіпрі є 6 традиційних танців:

  • Сиртос
  • Карсіламас
  • Зігбекс
  • Шіфтелліс
  • Арабігес
  • Топікал

Кожен з цих танців має свої особливості. Приміром, карсіламас – це танець, в якому чоловік намагається показати всі свої вміння, щоб завоювати дівчину. Сиртос – танець друзів, які виконують різні складні рухи по черзі. Неквапливий танок Зігбекс містить багато рухів, які виражають стать і хоробрість танцюристів.

Арабігес і Шіфтелліс – жіночі танці, які не можуть залишити шанувальників байдужими, адже в них гарні і дуже граціозні рухи.

Топікал – танець, як маленька вистава, в якому зображують різні обряди, наприклад танець врожаю або нареченої на весіллі. Колись Топікал був тільки танцем нареченого, який повинен подолати завдання і всі підступи батька нареченої.

Вам неодмінно буде цікаво спостерігати за танцем зі склянками на голові. Для цього чоловік одягає традиційний костюм, і ставить стакан, наполовину наповнений водою, на голову. Потім один за іншим танцюрист ставить ще і ще стакани на голову, тримаючи рівновагу і поставу. Коли він не можете самостійно дотягнутися, то стакан ставлять гості таверни, деякі для цього стають на стілець. Коли на голові танцюриста виявляється 15-20 склянок, він починає танцювати, повірте – це просто приголомшливе видовище.

0