Мистецтво лефкарітики

Весь острів дуже сонячний і мальовничий, але все ж до нього також дісталася цивілізація, яка з одного боку облагороджує, а з іншого знищує природні цінності. Так от мальовничу улоговину між двох пагорбів вона не торкнулася, тут розмістилося маленьке кіпрська село – Лефкара. Ви неодмінно будете захоплені цими вузькими вуличками, по яких можна бродити годинами і насолоджуватися особливим архітектурним стилем, який місцеві жителі почали використовувати при будівництві будинків багато століть тому.

Вулички Лефкари створюють незабутнє враження через безліч скатертин, серветок, шалей з мереживом, які розвіває вітер. Багато століть тому жінки, які жили тут, почали освоювати мереживоплетіння, перейнявши це мистецтво від венеціанців, які жили і займалися рукоділлям на острові в 15 столітті. Після закінчення багатьох років, все зроблене на острові мереживо стали іменувати лефкарітикою.

Класична лефкарітика майже не має плавних ліній, так як це геометрично правильний візерунок. Вона часто створюється в двох кольорах – білий і бежевий. У Лефкарі ви прямо на вулиці зможете поспостерігати за тим, як майстрині плетуть найскладніші орнаменти. Ціна таких виробів досить висока, але не варто дивуватися, адже на створення одного мереживного виробу потрібно витратити кілька тижнів дуже клопіткої праці.

Крім мережив, Лефкара славиться срібними виробами ручної роботи, які роблять місцеві чоловіки. Для того, щоб зрозуміти наскільки вони професійні, варто просто подивитися на хрест в церкві Св. Ставроса. У сувенірних магазинах цього села можна купити срібний посуд, прикраси, мідне начиння і навіть плетені кошики.

0